Syysuutiskirje 04/2025

SYYSUUTISIA ESPANJASTA
SYKSY MÁLAGASSA – 10 KIEHTOVAA LOPPUVUODEN VIERAILUKOHDETTA

Syksy on saapunut myös Málagaan, mutta kesäinen auringonpaiste ja miellyttävä lämpö jatkuvat usein pitkälle loppuvuoteen.
Tämä vuodenaika onkin mitä parhainta aikaa vierailla Málagassa ja muualla Andalusian alueella.
Poimi artikkelistamme itsellesi parhaiten sopivat vierailukohteet ja vinkit.
ESPANJAN HALVIMMAT SUPERMARKETIT VUONNA 2025

Espanjan kansallinen kuluttajajärjestö OCU raportoi supermarkettien ruokakorin 3 % kallistumisesta verrattuna edelliseen vuoteen.
Pääsyynä ovat tuore-elintarvikkeet, joiden hinta on vuoden aikana noussut lähes 7 %.
Kuluttajat voivat kuitenkin säästää keskimäärin 1132 € vuodessa, riippuen siitä, missä supermarketissa he tekevät ostoksena. OCU on selvittänyt, missä sijaitsevat kunkin kaupungin edullisimmat supermarketit.
Lue aiheesta lisää artikkelistamme.
COSTA BLANCA
LICOR 43 ON ESPANJAN TUNNETUIN LIKÖÖRI JA CARTAGENAN YLPEYS

Moni espanjankävijä on maistanut Licor 43 -likööriä, tai tuntee sen vähintään nimeltä. Se on myös on Espanjan tunnetuin ja eniten ulkomaille viety likööri.
Ainoa sitä valmistava tehdas sijaitsee Cartagenassa Murcian itsehallintoalueella, jota perheyritys Zamora Company on luotsannut 1940-luvulta asti.
Toimittajamme Jaana teki tehdasvierailun, jonka aikana kuulee juoman mielenkiintoisen historian ja pääsee myös maistelemaan sitä.
Lue lisää Licor 43:sta ja tehdasvirailusta artikkelistamme.
KANARIANSAARET
RETKIKOHTEINA GRAN CANARIAN ROTKOT JA LUOLAT

Patikoinnin lisäksi rotkoja voi käydä katsomassa myös näköalapaikoilta tai niiden lähistöllä voi tutustua aboriginaalien ajoilta peräisin oleviin luoliin.
Toimittajamme Anne-Mari kävi tutustumassa alueeseen.
Lue aiheesta lisää artikkelistamme.
VOI HYVIN MARJON KANSSA

Syksy jatkuu ja ollaan jo pitkästi lokakuun puolella. Samoin jatkuu myös Marjon hyvinvointiblogi.
Lokakuun pääteemoina ovat palautuminen, rentouttavat campo-kävelyt ja Moonlight-saunominen Mijasissa.
Marjo myös kertoo miksi treenihiki on kehon ”supervoima”.
Treenaamaan pääsee Marjon vetämän jalkapainotteisen tabata-harjoituksen tahtiin!
Tsekkaa Marjon vinkit lokakuulle!
Lue uusin blogiteksti täältä.
SINUA PALVELEVAT

YRITTÄJÄ HALUATKO ESITELLÄ YRITYKSESI TOIMINTAA, TUOTTEITA JA PALVELUJA ARTIKKELIN SEKÄ UUTISKIRJEEMME KAUTTA TAI LAITTAA PALVELUSI ESILLE PALVELUHAKEMISTOON?
Haluatko yrityksesi tai palvelusi esille Espanja.Comin yli miljoonalle lukijalle
verkkosivuille, uutiskirjeeseen ja palveluhakemistoomme?

Lähetä viesti osoitteeseen myynti@espanja.com ja otamme sinuun yhteyttä.
Hinnat alk. 350 €.

Katso lisätietoa täältä tai lähetä viesti osoitteeseen myynti@espanja.com niin otamme sinuun yhteyttä.
Hinnat alk. 350 €/1. vuosi ja jatkossa vain 20 €/kuukausi.
Espanja.Com palveluhakemisto
ASUNTOKOHTEET
HALUATKO OSTAA TAI MYYDÄ ESPANJAN ASUNNON?

VIIHTYISITKÖ NÄISSÄ MAISEMISSA?

Varaa oma loma-asuntosi!
Tarjolla mukavia asuntoja sekä lyhyt- että pitkäaikaisvuokraukseen.
TULOSSA MYYNTIIN

Tulossa myyntiin Fuengirolan rantapaseon varrelta arvostetusta Edificio Berlin -rakennuksesta vastaremontoitu läpitalon 2 mh ja 2 kph huoneisto esteettömillä merinäköaloilla.
Ota yhteyttä ja kysy lisää kohteesta:
Ismo Ivakko, ismo.ivakko@espanja.com
p. +358 40 722 1472 tai +34 655 689 455
WhatsApp +34 655 68 94 55
MYYTÄVÄNÄ







Katso lisää myytäviä asuntoja täältä.

VUOKRATTAVANA








