Ajanviete

Englanninkielisiä keskustelijoita tarvitaan

Julkaistu: 05.05.2015

Espanjalaiset haluavat yhä enenevässä määrin oppia puhumaan englantia. Keskusteluryhmä on mukava tapa harjoitella kieltä ja samalla tutustua uusiin ihmisiin. Keskusteluryhmiin tarvitaan nyt lisää englanninkielentaitoisia ihmisiä.

Fuengirolassa Los Bolichesissa kokoonnutaan maanantaisin klo 17-18 keskustelemaan vapaamuotoisesti. Aihealustuksena toimii lehtiartikkeli SUR in English-lehdestä. Fuengirola Speaking Club on kokoontunut jo neljä vuotta ja espanjalaisten osanottajien määrä kasvaa tasaisesti. Paraikaa sinne onkin jonotuslista ja siksi englanninkielentaitoisia keskustelijoita tarvitaan lisää. Joukossa on monia kansallisuuksia, molempia sukupuolia ja kaikenikäisiä. Ainut vaatimus on hyvä englannin kieli.

Espanjalaisten osanottajien mielestä tämä on loistava tapa, ei pelkästään harjoitella kieltä, vaan myös oppia kulttuureista ja tavata kivoja ihmisiä. Monet ovat löytäneet ryhmästä uusia hyviä ystäviä.

Samanlaisia ryhmiä kokoontuu eripuolilla Espanjaa. Lisätietoja kannattaa kysellä paikalliselta kaupungintalolta ja kielikouluista.

Lisätietoa Fuengirolan ryhmästä: +34-952 461 842

Lähde: Sur in English

 

Jaa:

Asuntomessut Madridissa

Espanjan upeimmat terassit