AjankohtaistaAsuminenUutiskirjeet

Asumisen uutiskirje syyskuu 01/2023

Julkaistu: 12.09.2023
Fuengirolan rantapaseon varrella olevista kerrostaloista on upeat näkymät merelle. Kuva Espanja.Com.

ESPANJASSA ASUMISEN ARTIKKELIT

UNELMAT TODEKSI –METSÄN KESKELTÄ FUENGIROLAAN!

Rohkea Hiitola-Rantasen perhe muutti Suomesta Nokian Siurosta Espanjan Fuengirolaan syksyllä 2018. Tuttu ja vakiintunut elämä jäi taakse ja Suomen talo meni myyntiin. Perhe on viihtynyt niin hyvin Espanjan Aurinkorannikolla , että he aikovat jatkaa siellä asumista niin kauan kuin mahdollista.
”Pelkohan se on mikä pidättelee. Turhaa sitä kuolinvuoteella on miettiä että olisi pitänyt”, toteaa perheen isä J-P.
Lue Espanja.Comin artikkelista perheen syväluotaava tarina muutosta ja elämästä Espanjassa.

FUENGIROLAN PARHAAT ASUINALUEET

Fuengirola on jo pitkään ollut suomalaisten suosikkimatkakohde, jonne moni palaa yhä uudelleen. Useat kaupunkiin mieltyneet ovat ottaneet askeleen eteenpäin pelkästä lomailusta, ja muuttaneet sinne asumaan joko vakituisesti tai lyhyemmäksi ajanjaksoksi.
Fuengirolassa on useita viihtyisiä asuinalueita, mutta onko joku niistä ylitse muiden?

Lue lisää

KIINNOSTAAKO UUDISASUNTOKOHTEEN OSTAMINEN ESPANJASTA?

Täysin uudessa kodissa on aina oma hohtonsa, ja siksi moni päätyykin hankkimaan asunnon uudiskohteesta. Espanjassa uudiskohteiden myynti kasvaa jatkuvasti ja niitä on nyt paljon markkinoilla.
Lue Espanja.Comin artikkelista mitä etua uudiskohteen hankkimisesta on ja mitä kaikkea kannattaa ottaa huomioon ennen ostopäätöstä.

Lue lisää

MÁLAGAN PROVINSSISSA JOKA KOLMAS KOTI MYYDÄÄN ULKOMAALAISELLE

Málagan alue on viime aikoina kunnostautunut monella saralla. Nyt se on myös parantanut sijoituksiaan ulkomaalaisten kiinteistökaupassa, ja joka kolmas koti Málagan provinssissa myydäänkin ulkomaalaiselle.

Lue lisää

YRITYKSET

YRITTÄJÄ:

Haluatko mainoksesi tai yrityksesi esille Espanja.Com uutiskirjeeseen, sivuille tai Palveluhakemistoon? Katso lisätietoa täältä tai lähetä viesti osoitteeseen myynti@espanja.com niin otamme sinuun yhteyttä.

Espanja.Com Palveluhakemisto

Palveluhakemistosta löydät myös tietoa Espanjan eri kaupungeista ja kunnista.

HALUATKO MYYDÄ ASUNTOSI?

Haluatko myydä Aurinkorannikolla sijaitsevan asuntosi?
Meillä on runsaasti kansainvälisiä asiakkaita, jotka etsivät unelmakohdettaan Espanjasta juuri nyt.
Ota yhteyttä niin löydämme asunnollesi ostajan!

West Wind Rentals & Properties
info@elponiente.com
puh. +34-655 689 455
GSM 040 722 1472
www.elponiente.com

.

Viihtyisitkö näissä maisemissa?

Varaa oma loma-asuntosi syksylle! Tarjolla mukavia asuntoja sekä lyhyt- että pitkäaikaisvuokraukseen. Kauttamme myös tasokkaat myyntiasunnot Espanjan Aurinkorannikolta.

Ota yhteyttä: WEST WIND RENTALS & PROPERTIES

Myynti: +34 655 689 455 / Ismo Ivakko
Vuokraus: +34 639 948 826 / Nina Ivakko
info@elponiente.com
www.elponiente.com

.

ASUNTOKOHTEET

MYYTÄVÄNÄ

UUDISKOHTEET

PINE HILL RESIDENCES, TORREBLANCA FUENGIROLA

Pine Hill Residences rakennetaan Fuengirolan Torreblancan rinteeseen. Asunnot soveltuvat sekä vakinaiseen että vapaa-ajan asumiseen. Rauhalliseen taloyhtiöön tulee 71 tilavaa asuntoa, joissa on kaikissa kolme makuuhuonetta. Jokaiseen asuntoon kuuluu autopaikka ja varasto. Näköalat ovat merelle, vuorille tai maaseudulle riippuen asunnon sijannista.

Jokaiseen asuntoon tulee turvaovi ja kiinteät vaatekaapit. Keittiö on kalustettu ja täysin varusteltu kodinkoneilla (keraaminen liesi, uuni, mikroaaltouuni, liesituuletin, jääkaappi ja astianpesukone). Kylpyhuoneet on laatoitettu ja kalustettu.

Fuengirolan keskusta sekä Los Bolichesin, Torreblancan ja Las Gaviotasin rannat ovat muutaman minuutin automatkan päässä, ja Torreblancan juna-asemalle on vain 3 min automatka. Taloyhtiön lähistöllä on runsaasti golfklubeja, rantaklubeja ja ostosalueita, joissa on mukava viettää aikaa.

Pine Hill Residencesin piha-alueella on kauniit trooppiset puutarhat ja ulkouima-allas. Yhteisistä sisätiloista löytyy spa-osasto, jossa on lämmitetty sisäuima-allas ja täysin varusteltu kuntosali.

Asuntojen hinnat vaihtelevat 199 000-429 000 € välillä riippuen asunnon koosta ja kerroksesta.

Ota yhteyttä ja varaa pian omasi!

Lue lisää

UUDISKOHDE ONE OAK, TORREMOLINOS

Uudiskohde One Oak sijaitsee yhdellä Torremolinosin parhaista alueista. Ympäristö on rauhallinen ja kaikki tarvittavat palvelut, kuten koulut, urheilutilat, Los Manantialesin virkistäytymisalue ja supermarketit ovat lähellä. Automatka rannalle kestää 5 min, Málagan lentokentälle 10 min ja Málagan keskustaan 15 min.

Asunnot ovat 1, 2 tai 3 makuuhuoneen asuntoja ja neliöitä on 88 m²-209 m², joihin sisältyy 13 m²-60 m² terassi. Rakennus on moderni ja asunnoissa on suuret terassit. Taloyhtiön alueella on suuri uima-allas ja terassi aurinkotuoleineen.

Hinnat vaihtelevat 298 000-553 000 euron välillä riippuen asunnon koosta ja sijainnista.

Arvioitu valmistuminen 15.12.2025.

Ota yhteyttä ja kysy lisää! Mieleisen asunnon voi varata 6600 € varausmaksulla.

Lue lisää

UUDISKOHDE MANE RESIDENCES, BENALMÁDENA

Uudiskohde Mane Residences rakennetaan erinomaiselle paikalle Benalmádena Pueblon läheisyyteen. Kaikista kodeista on upeat näkymät merelle ja rannikolle. Laadukkaaseen taloyhtiöön tulee yhteensä 49 viihtyisää kahden ja kolmen makuuhuoneen huoneistoa sekä kattohuoneistoa, joissa on suuret terassit. Lisäksi rakennetaan kaksi kolmen makuuhuoneen rivitaloasuntoa, joissa on oma puutarha.

Avaraan olohuoneeseen on yhdistetty täysin varusteltu avokeittiö Siemensin kodinkoneilla. Myös kylpyhuoneet rakennetaan täysin käyttövalmiiksi ja niihin asennetaan kylpyhuonekalusteet.

Huoneistoissa on laattalattiat, terassit laatoitetaan ulkokäyttöön soveltuvalla laatalla ja kylpyhuoneet märkätiloihin soveltuvalla laatalla. Kaikki asunnot ovat lämpöeristettyjä ja niissä on energiatehokas lämmitys ja ilmastointi. Asunnon myyntihintaan kuuluvat autopaikka ja varasto.

Aidatun taloyhtiön alueella on ulkouima-allas ja kuntosali.

Hinnat vaihtelevat 325 000-799 000 euron välillä riippuen asunnon koosta ja sijainnista.
Ota yhteyttä ja kysy lisää! Mieleisen asunnon voi varata 6000 € varausmaksulla.

Lue lisää

UUDISKOHDE ALBA BENALMÁDENA COSTA

Uudiskohde Alba rakennetaan erinomaiselle paikalle Benalmádena Costalle. Kaikista kodeista on upeat näkymät merelle ja rannikolle.

Laadukkaaseen kolmen rakennuksen taloyhtiöön tulee yhteensä 20 viihtyisää kahden ja kolmen makuuhuoneen huoneistoa sekä kattohuoneistoa, joissa on suuret terassit.

Avaraan olohuoneeseen on yhdistetty täysin varusteltu avokeittiö. Myös kylpyhuoneet rakennetaan täysin käyttövalmiiksi ja niihin asennetaan kylpyhuonekalusteet sekä lattialämmitys. Kaikissa huoneistossa on energiatehokas ilmastointi.

Asunnon myyntihintaan kuuluvat autopaikka ja varasto. Aidatun taloyhtiön alueella on kaksi ulkouima-allasta ja kuntosali.

Hinnat vaihtelevat asunnon koon ja sijainnin mukaan:

2 makuuhuonetta: hinta alk. 417 000 €
3 makuuhuonetta: hinta 455 000 €

Ota yhteyttä (ismo.ivakko@espanja.com) ja kysy lisätietoja sekä tilaa kohteen materiaalipaketti!
Mieleisen asunnon voi varata 6000 € varausmaksulla.

Lue lisää

UUDISKOHDE KATTOTERASSIHUONEISTO LA PLAYA 2.47, BENALMÁDENA COSTA

Myytävänä Benalmádena Costalta uudiskohde La Playa 2.47:stä kattoterassihuoneisto, joka on heti varattavissa. Huoneisto on juuri valmistumassa, ja se sijaitsee Parque de la Paloman eli Lintupuiston ja rannan lähellä.

Rakennukseen tulee vain 13 huoneistoa, joista vapaana on enää yksi upea ja tasokas 305 m2  kattoterassiasunto. Huoneistojen ja rakennuksen moderni suunnittelu ja sisustus, suuret terassit sekä yhteiset tilat sopivat hyvin myös lapsiperheille. Kohde soveltuu erinomaisesti sekä loma- että pysyvään asumiseen.

Asunnossa on suuret terassit, jonne päästään suurten valoa tuovien liukuovien kautta. Liukuovet lisäävät asumistilan suuruutta kun sisä- ja ulkotilat yhdistyvät yhdeksi kokonaisuudeksi.

La Playa 2.47 valmistuu jo syyskuussa 2023, joten asumaan pääsee hyvin nopeasti.

Hinta 895 000 €

Lue lisää

HUONEISTOT

MERINÄKÖALAHUONEISTO 1 MH, EL FARO, MIJAS

Myytävänä toisen kerroksen 62 m2 läpitalon kerrostalohuoneisto El Faron alueella Mijasissa. Kalustettuna myytävä yhden makuuhuoneen ja kylpyhuoneen asunto on hyvällä paikalla ja rantaan on matkaa vain 1,5 km.

Huoneistossa on etelään suuntautuva terassi, josta on hieno merinäköala. Keittiöstä ja makuuhuoneesta on upea vuoristomaisema. Asuntoa on remontoitu vuosien varrella, ja se on hyvässä kunnossa.

Hissittömän taloyhtiön alueella on hieno puutarha-alue ja kaksi uima-allasta. Taloyhtiön välittömässä läheisyydessä on ravintola.

El Faron alue on suosittu, joten asuntoa voi hyödyntää oman asumisen lisäksi sijoitusasuntona. Kohteeseen voidaan järjestää yksityisesittely tai live-videoesittely.

Hinta 165 000 €

Lue lisää

HUONEISTO 1 MH, SENSARA, BENALMÁDENA

Myytävänä 63 m2 tasokas, hyväkuntoinen ja tilava yhden makuuhuoneen huoneisto taloyhtiö Sensarasta Benalmádenasta, joka sijaitsee Arroyo de la Mielin ja Benalmádena Pueblon puolivälissä.

Huoneistossa on 1 mh, baaritasolla varusteltu olohuoneeseen avautuva keittiö, tilava kph ja n. 7 m2 kokoinen terassi. Terassille on käynti olohuoneen kautta ja sieltä avautuvat hienot näkymät vuorille, Benalmádena Puebloon ja hieman myös merelle.

Sensara-taloyhtiöstä löytyy upea trooppinen puutarha kävelyreitteineen, ulkouima-allasalue merinäköaloilla, ulkokuntoilualue, pieni kuntosali, kirjasto, elokuvateatteri, pelisali, ravintola, vastaanotto, sekä kylpylä.

Myyntihintaan sisältyvät myös tilava autopaikka parkkihallista sekä iso varasto.

Ota yhteyttä ja sovi yksityisesittely tai live-videoesittely!

Hinta 172 900 €

Kysy myös muita myyntiasuntoja Sensarasta.

Lue lisää

KERROSTALOHUONEISTO 2 MH FUENGIROLAN KESKUSTA

Myytävänä 90 m2 kerrostalohuoneisto Fuengirolan keskustasta Plaza Españalta.

Huoneisto on vastaremontoitu ja erittäin hyvässä kunnossa. Siinä on kaksi makuuhuonetta ja yksi kylpyhuone. Olohuoneita on kaksi ja erillinen keittiö on täysin varusteltu.

Huoneistossa on ilmastointi ja lämmitys, kaksinkertaiset ikkunat ja panssaroitu ovi. Asunto myydään kalustettuna. Pysäköintipaikka (24 h vartiointi) on mahdollista vuokrata 20 m päästä hintaan 1000 €/vuosi.

Taloyhteisöön on hyväksytty hissinasennusprojekti.

Ota yhteyttä ja sovi esittely tai live-videoesittely!

Hinta 230 000 €

Lue lisää

KERROSTALO 2 MH ARROYO DE LA MIEL, BENALMÁDENA

Myytävänä hyväkuntoinen 71 m2 ylimmän kerroksen (5. kerros) huoneisto Arroyo de la Mielin keskustasta Benalmádenasta. Asunto sijaitsee vain 450 metrin päässä vehreästä Parque de la Palomasta eli Lintupuistosta ja kaikki palvelut ovat kävelymatkan päässä.

Asunto remontoitu ja muuttovalmis. Siinä on eteinen, keittiö, tilava olohuone, kaksi makuuhuonetta ja yksi kylpyhuone. Olohuoneesta on käynti 4 m2 terassille. Huoneistossa on marmorilattiat, ilmastointi kaikissa huoneissa ja kiinteät vaatekaapit molemmissa makuuhuoneissa.

Autopaikka on mahdollista hankkia 30 000 € hintaan (ei sisälly asunnon kauppahintaan).

Taloyhteisössä on kaksi uima-allasta ja puutarha.

Hinta 229 000 €

Lue lisää

DUPLEX-KATTOHUONEISTO 2 MH LINTUPUISTON LÄHEISYYDESSÄ, BENALMÁDENA COSTA

Myytävänä 143 m2 duplex-kattohuoneisto Benalmádena Costalta läheltä Parque de la Paloma -puistoa (Lintupuisto) ja lyhyen matkan päässä Arroyo de la Mielin keskustasta. Tilavasta ja valoisasta toisen kerroksen kulmahuoneistosta on osittainen merinäkymä ja sen ilmansuunta on lounas.

Hyvin pidetyssä ja muuttovalmiissa huoneistossa on kaksi suurta terassia. Alakerran terassi on noin 15 m2 ja kattoterassi 33 m2. Molemmat terassit ovat lasitettu, joten niitä voi hyödyntää myös talvella. Huoneistossa on marmorilattiat ja ilmastointi.

Asunnon alemmassa kerroksessa on eteinen, keittiö ja tilava olohuone, josta on käynti terassille. Lisäksi alakerrassa on kylpyhuone+sauna ja makuuhuone. Yläkerrassa on iso makuuhuone ja kylpyhuone sekä kattoterassi. Myyntihintaan sisältyy autotalli parkkihallista.

Aidatussa taloyhteisössä on uima-allas, puutarha ja grillipaikka. Talossa ei ole hissiä.

Ota yhteyttä ja sovi esittely tai live-videoesittely!

Hinta 377 000 €

Lue lisää

KERROSTALOHUONEISTO 2 MH, LINTUPUISTO, BENALMÁDENA COSTA

Myytävänä 2 mh ja 2 kph korkeatasoinen ja tyylikäs 104 m2 kerrostalohuoneisto kysytyltä ja keskeiseltä Lintupuiston alueelta Benalmádena Costalta. Huoneistosta on upeat merinäkymät ja se sijaitsee vain 500 m päässä rannasta. Arroyo de la Mielin lähijuna-asemalle ja keskustaan on vain 700 m matka.

Huoneisto on täydellisessä kunnossa ja kaikki sen huoneet ovat etelään päin. Siinä on eteinen, olohuone ja keittiö, jonka yhteydessä on kodinhoitohuone. Makuuhuoneita on kaksi, joista toisessa on kylpyhuone suihkulla. Toisessa kylpyhuoneessa on kylpyamme. Kauniilla näkymillä varustetulle 9,3 m2 terassille on käynti olohuoneesta.

Huoneistossa on lämmitys ja ilmastointi, sähköllä toimiva vedenlämmitin, marmori- ja parkettilattiat, sähkökaihtimet, sähköiset markiisit sekä panssaroitu turvaovi.

Myyntihintaan kuuluvat 12,16 m2 autotalli ja 5 m2 varasto. Aidatun taloyhtiön alueella on uima-allas ja poreallas. Lisäksi kaikissa tiloissa on videovalvonta.

Hinta 410 000 €

Lue lisää

TYYLIKÄS 2 MH HUONEISTO, PUERTO MARINA, BENALMÁDENA

Myytävänä kahden makuuhuoneen ja kahden kylpyhuoneen 102 m2 huoneisto Benalmádenan arvokkaimmalta ja halutuimmalta alueelta huvivenesatama Puerto Marinasta.

Asunto sijaitsee upeassa Isla de Poniente -taloyhtiössä ja sen ilmansuunta on etelä. Asunnossa on kahden makuuhuoneen ja kahden kylpyhuoneen lisäksi eteinen, täysin varusteltu keittiö, olohuone ja kodinhoitotila. Asunnon terassi on kooltaan 18 m2 ja siihen on käynti suoraan olohuoneesta sekä päämakuuhuoneesta. Terassi on suojainen ja siitä on upeat näköalat huvivenesatamaan ja merelle.

Taloyhtiössä on hyvin kaunis sisäpuutarha sekä suuri kattoterassi, jossa on uima-allasalue sekä suomalainen sauna ja runsaasti auringonottotilaa. Hissillinen talo on vartioitu ja turvallinen. Rakennus ja asunto soveltuu myös liikuntaesteisille.

Hinta 525 000 €

Lue lisää

KATTOHUONEISTO, CASABLANCA-ALUE BENALMÁDENA

Myytävänä ainutlaatuinen kolmen makuuhuoneen ja kolmen kylpyhuoneen kattohuoneisto kävelymatkan päässä rannasta, Benalmádena Pueblosta ja rautatieasemalta. Asunnosta on upea 180 asteen merinäkymä.

Huoneiston ilmansuunta on etelä, ja se sijaitsee vain viiden asunnon talon ylimmässä kerroksessa ainoana asuntona ilman seinänaapureita. Asuntoon pääsee hissillä tai portaita pitkin.

Keittiö on italialaista designia, jossa on ruostumattomasta teräksestä valmistetut laitteet ja graniittiset työtasot. Keittiöstä on käynti suurelle 80 m2 terassille. Tilavassa olohuone- ja ruokailutilassa on takka ja myös pääsy terassille.

Huoneistossa on ilmastointi- ja lämmitys, laattalattiat, kaksinkertaiset ikkunat, runsaasti säilytystilaa, hälytysjärjestelmä ja sisäänrakennettu bose-musiikkijärjestelmä. Asunnon myyntihintaan kuuluvat kaksi pysäköintipaikkaa ja varasto.

Taloyhteisössä on 22 metrin uima-allas, lasten allas ja hyvin hoidettu puutarha. Rantaan on 3 min, Benalmádena Puebloon 3 min, Málagaan 20 min ja Marbellaan 25 min ajomatka.

Ota yhteyttä ja sovi esittely tai live-videoesittely!

Hinta 795 000 €

Lue lisää

HUVILAT

KAUNIS NÄKÖALAVILLA 6 MH, MIJAS COSTA 440 M2

Myytävänä upea 440 m2 villa, joka sijaitsee Mijas Costan alueella, aivan Fuengirolan keskustan lähellä. Tästä modernisoidusta villasta on hienot näkymät merelle ja vuorille.

Talossa on 6 makuuhuonetta, 6 kylpyhuonetta, 2 wc:tä (yksi allasalueella) ja iso sauna. Alakerrassa sijaitsevassa tilavassa olohuoneessa on takka ja lisäksi erillinen ruokailutila. Keittiö on täysin varusteltu ja myös siellä on ruokailutila. Olohuoneesta ja kahdesta makuuhuoneesta on pääsy osittain katetulle  terassille, joka johtaa viihtyisään yksityiseen puutarhaan. Piha-alueella on uima-allas, wc ja grillipaikka. Ylimmässä kerroksessa on kaksi terassia, joista on hienot näkymät merelle ja Mijasin vuorille.

Kellarissa on pyykinpesu- ja kodinhoitotilat sekä kaksi autotallia. Lisäksi talon piha-alueella on pysäköintitilat neljälle autolle. Lähimmät ruokakaupat sijaitsevat 400 m päässä ja apteekki 200 m päässä. Golfkentille on alle 10 min matka ja rannalle alle 5 min matka.

Villalla on turistilisenssi, joten se soveltuu erinomaisesti myös sijoituskäyttöön. Tällä hetkellä villa on vuokrattuna lokakuulle 2023 asti. Villa voidaan myydä myös vuokrattuna, jolloin vuokratuotto siirtyy uudelle omistajalle.

Ota yhteyttä ja sovi yksityisesittely tai live-videoesittely!

Hinta 885 000 €

Lue lisää

TASOKAS VILLA 4 MH, BENALMÁDENA

Myytävänä laadukkaasti rakennettu 4 mh villa Benalmádenassa lähellä kaikkia palveluja. Villan rakentamisessa on käytetty korkeatasoisia materiaaleja ja se on moitteettomassa kunnossa.

Villa on kaksikerroksinen. Ensimmäisessä kerroksessa on kaunis sisäänkäynti ja iso olohuone, jossa on takka. Olohuoneesta on käynti puutarhaan ja uima-altaalle. Ensimmäisessä kerroksessa on myös kaksi päämakuuhuonetta, joissa molemmissa on oma kylpyhuone ja pukeutumistila. Toisessa kylpyhuoneessa on poreallas. Lisäksi samassa kerroksessa on kaksi pienempää makuuhuonetta sekä yksi kylpyhuone suihkulla ja kylpyammeella.

Toisessa kerroksessa on tilava ruokailuhuone ja avokeittiö, jossa on kodinhoitohuone. Kerroksessa on myös erillinen wc ja hissi, joka vie alas autotalliin. Aidatun villan piha-alueella on kaunis puutarha, suuri uima-allas erillisellä porealtaalla sekä lastenallas. Piha-alueella on myös baari, ulkokeittiö ja grillipaikka.

Villan kaikissa huoneissa on ilmastointi (lämmin/kylmä) ja lattialämmitys. Ikkunat ovat tuplalasia ja katot korkeat. Veden (600 l) lämmitystä varten on asennettu aurinkopaneelit. Villassa on hälytysjärjestelmä ja videopuhelin. Uima-allas on lämmitetty.

Ota yhteyttä ja kysy lisätietoa!

Hinta 1.650 000 €

Lue lisää

MODERNI 5 MH NÄKÖALAVILLA FUENGIROLA

Myytävänä ainutlaatuinen moderni 5 mh ja 5 kph 294 m2 villa läheltä rantaa Fuengirolasta. Villasta on upeat näkymät merelle.

Villan neljässä makuuhuoneessa on en-suite kylpyhuone ja päämakuuhuoneessa on poreallas sekä pääsy omalle terassille. Viides makuuhuone sijaitsee vierashuoneistossa, johon on oma erillinen sisäänkäynti. Villan olohuone on tilava ja valoisa ja sieltä on hienot merinäköalat.

Villan terassilla on uima-allas, poreallas ja grillipaikka. Lisäksi on viinikellari ja suuri autotalli, johon mahtuu kaksi autoa. Villan hyvä sijainti mahdollistaa helpon ja nopean pääsyn rannoille, Fuengirolan keskustaan, ravintoloihin ja ostoskeskuksiin. Málagan lentokentälle on vain 20 minuutin matka ja Marbellaan 25 minuutin matka.

Ota yhteyttä ja sovi esittely tai live-videoesittely!

Hinta 2 200 000 €

Lue lisää

Katso lisää myyntiasuntoja täältä.

VUOKRATTAVANA

LUKSUSVILLA LA CAPELLANÍA-ALUEELLA BENALMÁDENASSA 6 MH 680 M2

Villa Valo on elegantti, laadukas ja tilava kokonaisuus. Pääilmansuunta on etelä-länsi ja aurinko paistaa valoisalle tontille koko päivän.

Täysin uudistetun villan alakerrasta löytyy sauna-osasto, kuntosali-pelihuone, tilava makuuhuone, wc sekä viinitupa eli bodega. Sisäänkäyntikerroksessa sijaitsevat eteishalli, wc, kodinhoitohuone, olohuone, moderni keittiö, ruokailutila sekä työhuone. Yläkerrassa on kolme makuuhuonetta. Suurimman makuuhuoneen yhteydessä on kylpyhuone, jossa on poreallas Välimeri-näköaloilla. Makuuhuoneesta pääsee myös suurelle terassille, jolta on upeat näkymät merelle.

Villan pihalla on uima-allas ja poreallas-alue ja se sopii erinomaisesti luksustason lomailuun ja syntymäpäivien tai hääjuhlien pitopaikaksi. Villalta on hyvät yhteydet lentokentälle ja lähin ostoskeskus sekä Benalmádena pueblo ovat kävelymatkan päässä.

Hinta alk. 1999 €/vko

Lue lisää

2 MH HUONEISTO TORREQUEBRADA, BENALMÁDENA

Vuokrattavana toisen kerroksen kahden makuuhuoneen ja kahden kylpyhuoneen huoneisto Torrequebradassa, Benalmádenassa. Päämakuuhuoneessa on parisänky, vaatekaapit peiliovilla ja tilava en-suite kylpyhuone. Päämakuuhuoneesta on myös käynti pienelle parvekkeelle, josta on näkymä taloyhteisön uima-altaalle. Keittiö on täysin varusteltu kaikkine tarvittavine kodinkoneineen.

Olohuoneessa on ruokailutila, sohva, taulutelevisio sekä käynti iltapäiväauringon suuntaan olevalle terassille. Terassilta voi ihailla vuoristonäkymää. Talojen takaa näkyy hieman myös meri. Asuntoon kuuluu autohallipaikka, jonne pääsee suoraan hissillä.

Matkaa ruokakauppaan (Mercadona) n. 200 m, bussipysäkille 400 m ja rantaan 450 m. Kävelymatkan päässä on myös muutama hyvä ravintola, kahvila ja baari.

Hinta alk. 1350 €/kk.

Lue lisää

MERINÄKÖALAHUONEISTO 1 MH, NUEVA TORREQUEBRADA, BENALMÁDENA COSTA

Vuokrattavana Benalmádena Costalla, Nueva Torrequebradassa sijaitseva yhden makuuhuoneen moderni huoneisto hienoilla merinäköaloilla.

Tässä uudehkossa huoneistossa on tilava eteinen, täysin varusteltu ja koneistettu keittiö, valoisa olohuone, tilava makuuhuone ja yksi kylpyhuone ammeella sekä terassi.

Tilavassa ja valoisassa olohuoneessa on ruokapöytä sekä lisävuoteeksi sopiva laadukas vuodesohva.
Makuuhuoneesta on käynti iltapäiväauringon puoleiselle näköalaparvekkeelle. Sekä olohuoneesta että makuuhuoneesta avautuvat upeat maisemat taloyhtiön uima-altaalle sekä merelle ja Fuengirolaan.

Asunnossa on vesikiertoinen patterilämmitys sekä kanavoitu ilmalämpöpumppu, joka viilentää, lämmittää sekä poistaa kosteutta.

Hissillisessä taloyhtiössä on mukava ja aurinkoinen uima-allasalue. Kaikki palvelut ovat lähistöllä.
Tämä huoneisto on vuokrattavissa sekä lyhyt- että pitkäaikaisesti.
Asunnon hintaan kuuluu myös oma autohallipaikka sekä valokuitu Internet.

Kysy lisää ja varaa tästä upea loma-asuntosi!

Hinta alk. 990 €/kk

Lue lisää

STUDIO TORREMOLINOSIN KESKUSTASSA

Vuokrattavana Torremolinosin keskustassa sijaitseva toisen kerroksen studiohuoneisto.

Asunnossa on avokeittiö, jossa on jääkaappipakastin, mikro, liesi sekä ruokapöytä kahdelle. Olohuone on erotettu kevytrakenteisella seinällä makuualkovista. Kylpyhuoneessa on suihkukaappi sekä pyykinpesukone. Asunnossa on lämmitys ja ilmastointi.  

Taloyhtiössä on hissi sekä katolla on koko talon yhteinen kattoterassi esimerkiksi pyykinkuivaukseen. Kaikki palvelut löytyvät asunnon läheltä. Matkaa keskustan metroasemalle on noin 300 m ja bussipysäkille alle 300 m.

Asunto vuokrataan minimissään 6 kk ajalle.
Vesi ja sähkö kulutuksen mukaan. Asunto on vuokrattavissa syyskuusta eteenpäin.

Hinta 550 €/kk

Lue lisää


Katso lisää vuokra-asuntoja täältä.

Tilaa asuntouutiskirje itsellesi tai ystävällesi ja pysy ajan tasalla Espanjan asuntomarkkinoista.

Tilaa asuntouutiskirje itsellesi tai ystävällesi ja pysy ajan tasalla Espanjan asuntomarkkinoista.

Tilaa uutiskirje itsellesi tai ystävällesi ja seuraa mitä Espanjassa tapahtuu.

Asunnot: Tutustu myös muihin asuntoihin Espanja.Comissa
Artikkelit: Kiinnostavia artikkeleita ja tietoa Espanjasta
Palveluhakemisto: Asumiseen ja lomailuun liittyvät Palveluntarjoajat

Jaa:

Seuraa Espanja.Comia ja voita palkintoja

Málagan maakunnassa joka kolmas koti myydään ulkomaalaiselle